Laadimine

Tähe 127, Tartu

5067180

info@sixklaasid.ee

E – R 8.30-17.00

E – R 8.30-17.00
+372 5067180
Tähe 127, Tartu

Klaaside toonimine

Autoklaaside toonimine

Autoklaaside toonimine on kõige lihtsam viis sõiduki välimuse muutmiseks. Toonkile on meil saada erinevates tumedusastmetes:
5%,15%, 20%, 35%, 50% ning 70%.

5% kile on kõige tumedam ning laseb valgust läbi kõige vähem. Tagumise ringi toonimiseks on kõige paremad 5-20% läbipaistvusega kiled. Kilevalik oleneb kliendi maitsest ning toonimise eesmärgist. Juhist tagapool olevate klaaside tumedusastmetele ei ole seaduse poolt seatud mingeid piiranguid. Seevastu esiuste klaase vastavalt EV seadustele toonida tumedamaks ei tohiks. Autoklaaside toonimine on protsess, mille juures tuleb arvestada, et klaas ise on tavaliselt juba tehase poolt toonitud ning pole läbipaistev nagu aknaklaas. Seega lisakile panek läheb normide piiridest välja ning sõiduk võidakse saata kordusülevaatusele.

Mittekvaliteetsed ja odavad kiled pleegivad juba paari aastaga. Seetõttu soovitan kalkuleerida, kas kõige odavam pakkumine klaaside toonimisele on kõige õigem variant.
Autoklaaside toonimine on väärt investeering ning seda tehakse kord auto eluea jooksul. Seega soovitan teenuselt mitte kokku hoida ning valida parim tegija.
Autoklaaside toonimine lisab mugavust ja privaatsust ning suurendab turvatunnet, kuna avarii korral ei lenda klaasikillud salongi. Päikesepaistelise ilmaga ei lase tumendatud klaasid sõidukit kuumaks kütta, kuna paigaldatud autokiled tõrjuvad UV-kiirgust kuni 90% ning peegeldavad tagasi soojuskiirgust kuni 70% kaitstes sõitjaid palavuse eest.

Autoklaaside toonimine on viimaste aastate jooksul saanud uue trendi – kui varem soovis suurem osa klientidest kõige tumedamat kilet, siis nüüdseks on need ajad möödas. Rohkem lastakse paigaldada vahepealse tumedusastmega kilesid, mis kaitsevad samamoodi auto interjööri pleekimise eest, peavad kinni UV-kiired ning ei lase päikesel läbi klaasi kõrvetada.
Heledam kile jääb paljude arvates ilusam, kuna ei tekita sõiduautole nn. kaubiku efekti.
Uueks tehnoloogiaks võib pidada seda, et aina rohkem ja rohkem üritavad toonkilede tootjaid oma toodetes vältida metalli kasutamist, mis võiks segada mobiiltelefonide, raadiote ja muude sarnaste seadmete levi.

Seetõttu võib meie paigaldatud kile efektiivsuses ning kvaliteedis kindel olla.

Juba paigaldatud toonkile eemaldamine ei ole eriti lihtne töö. Tavaliselt nõuab kile eemaldus rohkem energiat kui selle pealepanek. Seepärast tuleks autoklaaside toonimine korralikult läbi mõelda. Kile eemaldamisel on mitu aspekti. Üks on kile maha tõmbamine, millega enamasti saab hakkama igaüks. Teine on klaasilt liimijääkide eemaldamine. Selleks tuleb uuesti maha võtta uksepolstrid, et saaks kätte klaasid ning oleks võimalik neid liimist puhastada.
Kõige raskem töö on tagaklaasilt kile eemaldamine ning liimijääkidest puhastamine. Protsessi käigus võivad kaasa tulla ka soojendus- ning antennitriibud.
Seega on oht, et sõiduk pole peale kilede eemaldamist enam endises seisukorras.

autoklaaside toonimine

Vaata ka meie autoklaaside kiletamise teenust: Autoklaaside kiletamine