Laadimine

Tähe 127, Tartu

+372 734 3755

info@sixklaasid.ee

E – R 8.30-17.00

E – R 8.30-17.00
Tähe 127, Tartu

Klaaside kiletamine

Auto kiletamine

Paigaldame päikesekaitse- ja turvakilesid sõidukite ja hoonete klaasidele. Vaata tehtud töid siit Oleme juba peaaegu 20 aastat kasutanud USA tootjate Llumar ja 3M kvaliteetkilesid. Llumar aknakiled peavad kinni kuni 99% UV kiirgust. Garanteerime teile professionaalse ja kvaliteetse paigalduse.

Toonkile kaitseb auto salongi ülekuumenemise eest, peegeldades tagasi päikese soojuskiirgust kuni 70%. Kuna salong on jahedam, siis on tänu toonkile paigaldusele ka kütusekulu väiksem, sest niigi jahe salong vajab konditsioneeri vähem.

Samuti ei lase auto klaaside kiletamine sisu pleegitada, kuna peegeldab tagasi kahjulikku UV-kiirgust. Pimedal ajal sõites kaitseb tumedam autokile pimestumiste eest, mis tuleneb päikesest või taga sõitvate autode (täis-) tuledest.
Oluline on ka autokile paigaldusel see, et see kaitseb klaasikildude eest, kuna kile hoiab purunenud klaasi koos avarii puhul. Samuti on toonkile paigaldus oluline, kuna pole näha auto istmetel ja kaubaruumis olevaid esemeid. Seega hoiavad pikanäpumehed oma näpud teie sõidukist eemal.

Teie sõiduki väljanägemist muudab auto kiletamine kindlasti. Toonkile on meil erinevates tumedusastmetes. Hind tumedusastmest ei muutu. Hinnad on orienteeruvad ja sõltuvad ka auto mudelist, kuna mõne mudeliga on tööd rohkem ning see on keerukam kui teisel. Toonkile paigaldus nõuab uste lahti võtmist, et kile saaks paigaldatud korrektselt. Liimitud klaasid, nagu kere ja tagaklaas, jäävad üldjuhul külge. Nende klaaside puhul föönitame servad ning ajame õhu välja, et klaasi serva ei jääks valgeid rante.

Toonkile paigaldades palume arvestada, et esiklaasi läbipaistvus peab olema 75% ning esiuste klaaside läbipaistvus 70%. Klaasid ei ole selged nagu aknaklaas, vaid juba tehase poolt toonitud. Tavaliselt on see toon rohekas, välja arvatud mõningad mudelid, mis on sinise alatooniga (Mercedes-Benz Avangarde mudelid jne) ning seega juba lubatud normi piires. Seetõttu on esiuste klaasidele või esiklaasile toonkile paigaldus kliendi endi vastutusel, kuna kile paigaldades on klaas lubatust tumedam.

Juhist tahapoole jäävate klaaside läbipaistvusele piiranguid ei ole.

Nõuetele mittevastavate klaasidega sõiduk võidakse suunata erakorralisele ülevaatusele ning lisaks trahvida kuni 200 euroga.

Soovitame alati vähemalt paar päeva peale toonkile lisamist aknaid mitte avada, et toonkile liim saaks korralikult kuivada ja akna liikumine kile serva lahti ei tõmbaks.

Juhime tähelepanu, et kuna kile paigaldatakse klaasile vee abil, jääb paratamatult alguses niiskus kile ja klaasi vahele ning võib jääda mulje, et me pole oma tööd korralikult teinud. Niiskuse laigud on paratamatud auto kiletamise juures. Tegelikult pole muretsemiseks põhjust. Niiskuse kuivamine võib võtta aega paar nädalat. Suvel kulub selleks aega palju vähem, talvel külmaga võib minna kauem.

autoklaaside kiletamine

Vaata ka meie autoklaaside toonimise teenust: Autoklaaside toonimine

 

Saada päring

reCAPTCHA is required.